Dom 25/30 w okolicach Lublina

Przedstawiamy projekt domu stworzony dla znajomych, bardzo kreatywnych i sympatycznych ludzi. Ludzi, którzy szukają wytchnienia od codzienności – w naturze oraz w swoich pasjach.

 

Dom jest efektem pracy nad jedną z zaprezentowanych koncepcji, w których staraliśmy się wpisać obiekt jak najlepiej pośród zabudowań powstających po jednej stronie, oraz lasu i zadrzewionej działki – po stronach południowej i zachodniej. Efektem jest spora, lecz sięgająca głęboko w działkę strefa dzienna z dużą ilością przeszkleń oraz z tarasami okalającymi salon, pozwalającymi na wygodne użytkowanie zewnętrzna niezależnie od warunków pogodowych. Część dzienna stanowi jedno wspólne skrzydło wraz z, oddzieloną przestrzennie, strefa nocną domu. Prostopadłe skrzydło wypełnia strefa garażu, pomieszczeń technicznych oraz warsztatowa.

Inwestorom zależało na zachowaniu podmiejskiego, tradycyjnego charakteru budynku. Stąd, zastosowano tradycyjne materiały elewacyjne – cegłę rozbiórkową oraz dużą ilość drewna, która oprócz wsparcia rozległych dachów tworzy ażurowe wygrodzenia wokół części mieszkalnej domu. Drewniane ażury wraz z okapami dachu zapewniają ograniczoną ekspozycję wysokiego, letniego słońca.

Data:

kwiecień 2022

Funkcja:

mieszkaniowa 100%

Inwestor:

prywatny

Konstrukcja:

Krystian Kulanica

Status:

pozwolenie na budowę

Tagi: