Dom 7×41 w Łuszczaczu w gminie Susiec

Dom 7×41 jest efektem przebudowy i rozbudowy istniejącego budynku gospodarczego znajdującego się w miejscowości na malowniczych obrzeżach Roztocza Środkowego.
Istniejący budynek składał się z pomieszczeń garażowo-gospodarczych, z dużymi bramami.

Planowany przez Inwestora program funkcjonalny domu staraliśmy się zmieścić w możliwie dużym stopniu w istniejącym budynku. Dach dotychczasowego poddasza nieużytkowego został podniesiony, aby umożliwić wygodne zagospodarowanie przestrzeni. Fragment stropu w części centralnej budynku, który nie nadawał się do adaptacji, został usunięty – zapewniając wysoką przestrzeń strefy dziennej.
Aktualna strefa wejściowa została wykorzystana jako zadaszony taras (poprzez wyburzenia ścian), połączony bezpośrednio z głównym, frontowym tarasem.

Poza dom wyprowadzona została część garażowo-techniczna, oddzielona od części mieszkalnej łącznikiem-wiatrołapem.
W części północnej dodane zostało małe skrzydło, dające możliwość pomieszczenia planowanych pomieszczeń, a zarazem domykające wnętrze ogrodu wewnętrznego.

Dom posiada geometryczną formę, cechującą się skośnymi dachami wielopołaciowymi o kącie nachylenia 41 stopni.
Przedzielenie budynku w połowie zostało zaakcentowane dodatkowo innym materiałem elewacyjnym. „Szczelina” wykończona jest czarnym, opalanym drewnem, natomiast reszta elewacji pokryta jest tynkiem w szarym odcieniu.

DATA:

marzec 2023

FUNKCJA:

mieszkaniowa 100%

INWESTOR:

prywatny

STATUS:

w oczekiwaniu na realizację

KONSTRUKCJA:

Jan Dworzycki

Tagi: