Dom w Mikołowie

Projekt domu jednorodzinnego na długiej, zadrzewionej działce. Dom został zlokalizowany na działce tak, że przy wjeździe w jej głąb długim podjazdem, front budynku kadrowany jest przez istniejące, wysokie drzewa.

Inwestor postawił przez nami zadanie stworzenia nowoczesnej bryły, jednocześnie nie chcąc utracić wyraźnie ciepłego charakteru domu – zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzu. Naszą propozycją była złożona z trzech brył przestrzenna kompozycja z wieloma wycięciami, zachowująca jednak spokojny charakter dzięki rytmowi prostych, dużych okien.

Wejście do budynku zostało zaakcentowane wyraźnym wycofaniem, z przeszklonymi drzwiami, przez które widzimy znajdujący się na drugim końcu działki rozległy dziki zagajnik, widoczny również z wolnostojącej wanny przy dużym oknie w łazience na piętrze.

Z podjazdu głównego goście mogą bezpośrednio przejść na rozległy taras towarzyszący strefie dziennej.

Cała bryła domu posiada charakterystyczne wycofania kadrujące widoki z okien na kluczowe elementy otoczenia – drzewa przy wejściu do domu oraz bujną roślinność zagajnika, w którym być może znajdzie się miejsce na hamaki oraz liny do wspinania dla dzieci.

Data:

październik 2017

Funkcja:

mieszkaniowa 100%

Inwestor:

prywatny

Projekt:

jamjam

powierzchnia:

297,7 m2

Status:

w realizacji

Konstrukcja:

PW-2

Tagi: