50 – Salon domu w Tychach

Projekt wnętrz strefy dziennej, korytarza oraz schodów w domu w zabudowie szeregowej w Tychach. W przestrzeni wydzielona została część wypoczynkowa oraz część jadalniana. Jadalnia została umiejscowiona tak by mieszkańcy mieli stały kontakt wzrokowy z tą strefą przebywając w kuchni – za pomocą lustra umieszczonego na ścianie przedpokoju.
Wnętrze jest minimalistyczne, utrzymane w stonowanej kolorystyce – głównie bieli i szarości. Eleganckiego charakteru dodaje ciemne drewno zastosowane na schodach oraz w zabudowie regału i ścianie z szafką RTV. Kierunek pionu widoczny na ażurowej balustradzie klatki schodowej został powtórzony na ścianie za telewizorem w formie listewek dekoracyjnych oraz pionowo poprowadzonej zabudowy biblioteczki.

Zaproponowana tapeta z kwiecistym wzorem przełamuje surowość wnętrza a czarne elementy zapewniają kontrast z szarymi, przygaszonymi materiałami wykończeniowymi. Elementem spajającym całość jest listwa okalająca pomieszczenie – w zależności od ściany – pełni funkcję blendy nad zabudową, wieńczy ażurową ściankę schodów, a nad oknem pełni funkcję osłony karnisza.

Data:

kwiecień 2020

Funkcja:

mieszkalna 100%

Inwestor:

prywatny

Projekt:

jamjam

Status:

w realizacji