Dom 509 AMSL w Bieszczadach

Projekt domu jednorodzinnego na działce położonej na stoku działki w malowniczych Bieszczadach, w powiecie Ustrzyki Dolne .
Obiekt został zaprojektowany tak, aby strefa dzienna i nocna były jak najszerzej otwarte na widok przeciwległego wzgórza po stronie półncnej. Ze względu na znaczny spadek terenu działki całość domu została podzielona na trzy bryły, na trzech różnych poziomach terenu, aby zachować jak najniższą formę zabudowy. Zaproponowane zostały niesymetryczne, pochyłe dachy nawiązującymi do otaczających budynek płaszczyzn terenu i wąwozów. Poszczególne bryły budynku dzielą przestrzennie trzy strefy domu – gospodarczo-garażową w przyziemiu, dzienną w wyżej zlokalizowanej bryle przy wejściu oraz strefę nocną, wchodzącą w głąb działki. Cechą charakterystyczną obiektu są także okapy wieńczące dachy – nawiązujące do dachów półszczytowych które można znaleźć na nielicznych w sąsiedztwie domach o stylistyce typowej dla lokalnego budownictwa.
Budynek został „wycięty” z terenu betonowym kołnierzem z murów oporowych, które wydzielają również po obu stronach domu obszerne tarasy sąsiadujące ze strefą dzienną. Ściany przyziemia wykończone zostały jasnym materiałem elewacyjnym, natomiast cała część nadziemna domu wykończona została palonym drewnem elewacyjnym, przechodzącym również w formę przesłon okiennych.

Data:

grudzień 2019

Funkcja:

mieszkaniowa 100%

Inwestor:

prywatny

Projekt:

jamjam

Konstrukcja:

Jan Dworzycki

Status:

oczekiwanie na pozwolenie na budowę

Tagi: