Zabudowa zagrodowa '+’ Tomaszów Lubelski

Projekt domu jednorodzinnego w zabudowie zagrodowej na działce położonej w malowniczej okolicy środkowej części Roztocza Lubelskiego. Zespół budynków połączony jest ze sobą funkcjonalnie i wizualnie. Do domu oraz miejsc garażowych prowadzi reprezentacyjny podjazd, natomiast lokalizacja budynków i wielkość działki pozwala na dowolne zagospodarowanie dużej powierzchni ogrodu po stronie wschodniej i południowej.

Bryły i układ budynków mimo zróżnicowanej formy lokalnej zabudowy mają charakter wiejski, przy jednoczesnym zachowaniu współczesnego detalu. Inwestor postawił na stonowaną kolorystykę elewacji uzupełnioną o elementy drewniane, nadające klasycznego i przyjemnego dla oka charakteru.

Wejście do domu zostało zaakcentowane wyraźnym wycofaniem, a wokół całego budynku wygospodarowane zostały podcienia oparte na charakterystycznych elementach słupków i belek skrzyżowanych ze sobą na głównej elewacji.

Budynek gospodarczy stojący z boku stanowi kompozycyjne i skromniejsze w wyrazie uzupełnienie domu. Na jego wschodniej ścianie znajduje się duży, osłonięty wypuszczonym dachem taras, z którego można skorzystać wychodząc przez salon domu.

Data:

czerwiec 2019

Funkcja:

mieszkaniowa i gospodarcza 100%

Inwestor:

prywatny

Projekt:

jamjam

Konstrukcja:

Jan Dworzycki

Status:

pozwolenie na budowę

Tagi: